Kilo vererek zayıflamak kolay bir iş değildir. Bir sürü zahmet ve stres içinde verilmiş kiloları tekrar geri almak ise en arzu edilmeyen durumdur. Uygulanan hatalı diyet programlarının pek çoğu verilen kiloların kalıcı olabilmesini sağlamıyor ne yazık ki?

Özellikle yaz aylarının başlarında, kışın aldığımız bütün kilolardan hemen kurtulmak isteriz. Bu nedenle kısa süre içinde hızlı bir şekilde kilo vermeyi vadeden bir diyet uygulamaya başlarız. Bu diyetler sayesinde tartıya çıktığımızda kilolarımızın azalmış olduğunu görebiliriz. Ancak kilo kaybı vücutta depolanmış yağların kaybıyla olur, hızlı kilo vererek sadece su kaybetmiş oluruz.

Kalıcı Zayıflama için, kısa sürelere sıkıştırılmış şok diyetler yerine, beslenme alışkanlığımızı değiştirmemiz gerekir. Sağlıklı, dengeli ve kontrollü bir beslenme tarzı ile fazla kiloları vermek daha uzun bir zaman alabilir fakat kalıcı olacağı için, defalarca diyet uygulama stresinden kurtulmuş olursunuz. Ayrıca sık bir şekilde kilo alıp vermek vücudun deforme olmasına yol açar.

Kalıcı Zayıflama için, öncelikle size uygun olacak beslenme şeklini belirlemelisiniz. Bunun için bir diyetisyenden yardım almanız iyi olur. Diyetisyenin öngördüğü şekilde bir diyet uygulamak ve bu beslenme tarzını benimsemek sizi strese sokacak kadar ağır olmayacağı için, bunu kısa süre ile sınırlamanıza gerek kalmaz. Sağlığınıza hiçbir zarar vermeden kalıcı bir şekilde kilo vermeyi başarabilirsiniz. Bu şekilde kilo vermeniz biraz daha uzun bir zamana yayılmış olsa da, her sene yeniden diyete girmek zorunda kalmazsınız.

Kalıcı Zayıflama ve sağlıklı yaşam için, spor yapmayı ihmal etmemelisiniz. Bunun için evinizdeki bir jimlastik aletini kullanabileceğiniz gibi, açık havada yürüyüş de yapabilirsiniz. Fiziksel hareket yapmak için mutlaka bir spor merkezine devam etmeniz gerekmiyor. Her gün düzenli yürüyüş yapmak en iyi sporlardan biridir.


Sen de Yorumla!

biz arayalim iletisim teslimat

Son Yorumlar