Şişmanlıkta ilgili olarak son zamanlarda yapılan araştırmalarda karbonhidratlı maddeler şişmanlığın sebeplen olarak suçlanmışlardır. Geçmişte ise tuz ve hayvani yağlar şişmanlığın sebepleri olarak kabul edilmekteydiler. Bunun üzerine zayıflamak isteyenler bazı gıda maddelerini listelerinden dışlamışlardır.
Aynı zamanda kilo. boy ve yaş gözönünde bulundurularak vücutların ne oranda kaloriye gereksinim duydukları da istatistiklerle hesaplanmıştır.
Böylelikle hepimiz zayıf olmamızı sağlayacak ve şişmanlığa engel olacak kalori oranını öğrenmiş olduk. Bütün bu yukarıda sıraladıklarımız hiç şüphesiz övgüye değer. Söz konusu yöntemleri ve sistemleri hazırlayan ilim adamlarının ciddiyetinden kesinlikle şüphe edilmemelidir. Ancak bu sistemlerin uzun bir süre, hatta aile içinde uygulanması zordur. Diğer aile fertleriyle birlikte aynı masaya oturarak ciddi bir perhiz yapmak isteyenler herhalde ne söylemek istediğimizi anlamışlardır. Ailesine yemek pişiren bir hanım kendisine yasak olan yemeklerin tadından ne kadar süre ayrı durabilir? Belirli bir süre bu tür rejimlere dayananlar için Önlerine konulan yemek tabağı bir hüzün kaynağından başka bir şey olmaz. Tadsız tuzsuz yemeklor.Kupkuru bir et, zeytinyağsız ve limonsuz rendelenmiş havuç, salcasız ve derisi yüzülmüş tavuk ve haşlanmış sebzeler..
Belirli bir süre için böyle bir rejime katlanan insanlar olduğunu farzedelim.. Ancak bir süre peşpeşe yenilen bu tür yemeklerin ruh yapımız üzerinde olumsuz etkiler yarattığını görürüz. Bu tür yemeklerle beslendiğimiz zaman umutsuzluğa kapılınabilir. canlarının çektiklerini yiyenlere karşı bir “Kıskanma” duygusu belirebilir. Tüm bunlar kişinin ruhsal durumunda olumsuz etkiler yaratacağı gibi beklenilenden ters sonuçlara da sebep olabilir. Saplantı haline dönüşmüş rejim, ruhsal yapıda değişik duygulanımlara, hayaller görmeye sebep olabilir, beslenme güdülerini düzenleyen merkezi olumsuz yönde etkileyebilir. Sürekli olarak yemeklerden yoksun olmak vücudun ters tepki göstermesine neden olabileceği gibi. insanın doğal sayılmayan vahşi diyebileceğimiz iştah duygularına da kapılmasına sebep olabilir.
Böylelikle günün birinde rejim yapan kişinin bu konudaki iradesi yok olabilir ve kişi tekrar eski yemek alışkanlıklarına geri dönebilir. Aynı zamanda rejim yapmakla zamanını boş yere harcadığı hissine de kapılabilir. Bizim arzumuz sizleri bu acı deneyimlerden korumak. Sizlere, bütün dünyaya hitap edebilen ve ömrünüz boyunca uygulayabileceğiniz basit bir rejim metodu öneriyoruz.


Sen de Yorumla!

biz arayalim iletisim teslimat

Kategoriler

Son Yazılar

Son Yorumlar

Etiketler

acı biber hapı nasıl kullanılır Pepper Time kullananların yorumları pepper time kimler kullanmamalı pepper time nasıl kullanılır lipo magnet kullanıcı yorumları meksika biber hapının kullanıcı yorumları New Pepper Time kullananlar pepper time ve biber hapı zayıflama kapsülleri kilo verme püf noktaları orjinal pepper time fotoğrafları

Yer imleri